Akademik

Uluslararası İlişkiler Ofisi

Uluslararası İlişkiler Ofisi (UİO), Fenerbahçe Üniversitesi’nin (FBU) uluslararasılaşma çabalarını desteklemek amacıyla 2019 yılında kurulan bir merkezdir. Uluslararası araştırma kurumları ve saygın üniversiteler ile işbirlikleri geliştirmek, uluslararası öğrencilere ulaşmak ve FBU’nun küresel varlığını ve prestijini artırmak merkezin görevleri arasındadır. UİO, Fenerbahçe Üniversitesi’nin ortaya koyduğu uluslararasılaşma vizyonu çerçevesinde, üniversitemizin öğrencileri ve çalışanları ile yurtdışındaki üniversitelerin öğrencileri ve çalışanları arasında bir köprü görevi üstlenerek her iki grubun da entelektüel, akademik ve kültürlerarası paylaşım yapmalarını ve yeni bakış açıları geliştirmelerini sağlayan çeşitli öğrenme fırsatları yaratmayı hedeflemektedir. 

Fenerbahçe Üniversitesi’ndeki lisans eğitim programları, uluslararası öğrencilere açıktır. UİO, yurtdışından gelen değişim öğrencilerinin üniversitemizde geçirecekleri sürenin daha verimli ve keyifli olması için çeşitli akademik ve sosyal fırsatlar sunarken, FBU öğrencilerinin de seçkin üniversitelerin değişim programlarına katılmalarını teşvik eder. UİO,  çeşitli değişim programları ve projeleri aracılığıyla FBU’nun eleştirel ve analitik düşünen, özgüven, sorumluluk ve sosyal farkındalık sahibi, kendini birden fazla dilde etkin bir şekilde ifade edebilen ve farklı kültürleri yakından tanıyan evrensel nitelikte bireyler yetiştirme misyonuna katkıda bulunmayı hedefler. 

Fenerbahçe Üniversitesi'ne başvurmak isteyen uluslararası bir öğrenciyseniz, yardım etmek için buradayız. 

Fenerbahçe Üniversitesi'ne nasıl başvuracağınıza ilişkin sorular da dahil olmak üzere tüm genel sorulari aşağıdaki e-posta adresini kullanarak bize iletilebilirsiniz. 

Uluslararası Ofis Genel İletişim Noktası: 
internationaloffice@fbu.edu.tr