Antrenörlük Eğitimi

Antrenörlük Eğitimi

Antrenörlük Eğitimi Bölümünün amacı, sporun bir endüstri haline geldiği, performansın yadsınamaz bir amaç olduğu günümüz dünyasında gelişen teknolojiyi yakından takip edip, çalışmalarını bu platformda vurgulayarak, birçok spor branşında ulusal ve uluslararası arenada başarılı sporcuların yetiştirilmesi ve bu sporcuların antrenmanlarına yön verilmesinde baş rol oynayan antrenörler, kondisyonerler, spor yetiştirmektir.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencileri, eğitim hayatları boyunca kuramsal ve uygulamalı dersler kapsamında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sahip olduğu tüm tesis ve imkanlardan faydalanabilirler. Bunun yanı sıra Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde her kademede faaliyet gösteren tüm sportif branşların antrenör ve sporcularıyla aynı ortamda eğitim alma ve onların tecrübelerinden faydalanma imkânına erişirler.

Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunları; Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı spor federasyonlarında, spor kulüpleri ve spor alanında faaliyet gösteren farklı kurum ve kuruluşlarda, farklı yaş ve özelliklere sahip gruplarda çalışabilecek donanıma sahip antrenör, kondisyoner ve spor performans analistleri olarak istihdam edilebilmektedirler.

 

MÜFREDAT